«Υποβολή αίτησης για εισαγωγή μαθητών/τριών στα Εκκλησιαστικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2023-2024».

Σας γνωρίζουμε ότι η αίτηση για εισαγωγή σε εκκλησιαστικά σχολεία για το σχολικό έτος 2023-2024 υποβάλλεται ηλεκτρονικά μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr) χωρίς να απαιτείται η αυτοπρόσωπη παρουσία του γονέα/κηδεμόνα ή τρίτου εξουσιοδοτημένου ατόμου στην/στις σχολικές μονάδες επιλογής.
Για την υποβολή της αίτησης ακολουθείται η διαδρομή: Αρχική / Εκπαίδευση / Εγγραφή σε σχολείο / Εισαγωγή στα Πρότυπα, Πειραματικά και Εκκλησιαστικά
σχολεία
Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι από Παρασκευή 10.03.2023 και ώρα 14:00 έως και Δευτέρα 27.03.2023 και ώρα 14:00.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

Εγκύκλιος για εισαγωγή_Συμπληρωματική

Σχετική Ανάρτηση

Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”

Την Τρίτη 16 Απριλίου 2024 το σχολείο μας σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Αλωνίων πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στη Βέροια και στον Κολινδρό. Το αντικείμενο της διδακτικής επίσκεψης αφορούσε το μάθημα

Μια ευχάριστη έκπληξη για τους μαθητές!Μια ευχάριστη έκπληξη για τους μαθητές!

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Ρητίνης ευχαριστεί την Διευθύντρια του Γενικού Λυκείου Κολινδρού κ. Άννα Καγκασίδου για τον δανεισμό ενός τραπεζιού πινγκ πονγκ στο σχολείο μας. Ευχαριστούμε

Οι μαθητές μας σας εύχονται στα γερμανικά!Οι μαθητές μας σας εύχονται στα γερμανικά!

Στα πλαίσια του μαθήματος των Γερμανικών οι μαθητές όλων των τάξεων του Γυμνασίου Ρητίνης ήρθαν σε επαφή με τον πολιτισμό των γερμανόφωνων χωρών και γνώρισαν τα χριστουγεννιάτικα ήθη και έθιμα.