ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο πλαίσιο του εορτασμού του Μακεδονικού Αγώνα, παρακαλούνται οι σχολικές μονάδες να αφιερώσουν την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου έως και δύο ώρες από το ημερήσιο ωρολόγιο πρόγραμμα σε σχετικές εκδηλώσεις, με την επισήμανση ότι η κάθε είδους εκδήλωση σχετικά με τον εορτασμό του Μακεδονικού Αγώνα θα αποφασίζεται από το Σύλλογο Διδασκόντων με προϋπόθεση την αυστηρή τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων για την διασφάλιση της υγείας εκπαιδευτικών και μαθητών.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω αρχεία.

Πρόγραμμα εκδηλώσεων για τον εορτασμό του Μακεδονικού

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ

Σχετική Ανάρτηση

Πρόσκληση συμμετοχής στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα βιωματικής μουσειακής αγωγής «Ανακαλύπτουμε το αρχαίο Δίον».Πρόσκληση συμμετοχής στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα βιωματικής μουσειακής αγωγής «Ανακαλύπτουμε το αρχαίο Δίον».

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι, σας ενημερώνω ότι κατά το τρέχον σχολικό έτος 2022-23 θα υλοποιηθεί -για 14η σχολική χρονιά- το εγκεκριμένο από το Ι.Ε.Π. και Υ.ΠΑΙ.Θ. (Υπ΄αριθ. Φ1 ΓΜ/79532/141705/Δ7/ 15-11-2022

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24.Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24.

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών

6η θέση στο Διαγωνισμό “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024”6η θέση στο Διαγωνισμό “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024”

Το Γυμνάσιο Ρητίνης συμμετείχε με δύο ραδιοφωνικά μηνύματα (σποτ) στο διαγωνισμού “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024”! του European School Radio με θέμα: “Η δύναμη της φιλίας”! Το ένα από αυτά