Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24.

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.1, ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑΛ. για το σχολικό έτος 2023-2024, παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες των σχολικών μονάδων να ελέγξουν την ορθότητα των στοιχείων που έχουν καταχωριστεί στο πληροφοριακό σύστημα myschool, ώστε να αποφευχθούν τυχόν προβλήματα. Ιδιαίτερη προσοχή θα πρέπει να δοθεί στον έλεγχο των στοιχείων των κηδεμόνων (καρτέλα: Κηδεμόνας E-eggrafes), στην ακριβή ημερομηνία γέννησης του/της μαθητή/τριας και στη διεύθυνση της κατοικίας του/της (οδός, αριθμός, δήμος, ταχυδρομικός κώδικας).

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω pdf αρχεία.

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

20230426 ΥΔ_e-εγγραφές_Α

20230426 ΥΔ_e-εγγραφές_Β

Σχετική Ανάρτηση

Έγκριση αιτήματος υλοποίησης προγράμματος με θέμα: “ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ”Έγκριση αιτήματος υλοποίησης προγράμματος με θέμα: “ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ”

Απαντώντας στο με αριθμ. πρωτ. Γ1γ/Γ.Φ.3 3,12Β,13,18Α,Ζ/Γ.Π.36838/12-07-2022 (88485/ΓΓ1,Δ2,Δ4,Υ1,Υ2/18-07-2022/ΚΠ/ΥΠΑΙΘ) έγγραφό σας, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται, για το σχολικό έτος 2022-2023, η υλοποίηση του «Προγράμματος Πρόληψης και Προαγωγής Υγείας Παίδων και Εφήβων

Έγκριση διεξαγωγής του 6ου Διαπεριφερειακού Διαγωνισμού Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών» , για το σχ. έτος 2021-2022.Έγκριση διεξαγωγής του 6ου Διαπεριφερειακού Διαγωνισμού Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών» , για το σχ. έτος 2021-2022.

«Αλκοόλ και τσιγάρο: μύθοι και αλήθειες»«Αλκοόλ και τσιγάρο: μύθοι και αλήθειες»

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Αλκοόλ και τσιγάρο, μύθοι και αλήθειες», που υλοποιεί το Κ.Π. «ΑΤΡΑΚΤΟΣ» με την B Τάξη των Γυμνασίων, ολοκληρώθηκε την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024 το εκπαιδευτικό πρόγραμμα