Έγκριση διεξαγωγής του 6ου Διαπεριφερειακού Διαγωνισμού Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών» , για το σχ. έτος 2021-2022.

Σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται η διεξαγωγή του 6ου Διαπεριφερειακού Διαγωνισμού Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών που απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων των Δημόσιων και Ιδιωτικών Γυμνασίων και Γενικών Λυκείων των Περιφερειακών Διευθύνσεων Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και Κρήτης , για το σχολικό έτος 2021-2022.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

ΕΓΚΡΙΣΗ 6ου ΔΙΑΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΕΙΡΑΜΑΤΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Σχετική Ανάρτηση

Οι μαθητές του Γυμνασίου Ρητίνης δίπλα στους πυροσβέστες και τους εθελοντέςΟι μαθητές του Γυμνασίου Ρητίνης δίπλα στους πυροσβέστες και τους εθελοντές

Τρίτη μέρα μαίνεται η φωτιά στα Πιέρια Όρη δίπλα στην έδρα του σχολείου. Οι μαθητές ανήσυχοι για την εξέλιξη της φωτιάς και το καταστροφικό αποτέλεσμα που θα φέρει στο παρθένο

Πρόσκληση συμμετοχής στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο “Human Rights for Beginners”Πρόσκληση συμμετοχής στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο “Human Rights for Beginners”

Σας ενημερώνουμε ότι για δεύτερη χρονιά η αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία New Wrinkle σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων και το Γραφείο Εθνικού Εισηγητή για την Καταπολέμηση της

«Επικαιροποίηση οδηγιών για την Εποχική Γρίπη 2022-2023-Αντιγριπικός Εμβολιασμός».«Επικαιροποίηση οδηγιών για την Εποχική Γρίπη 2022-2023-Αντιγριπικός Εμβολιασμός».

Σχετικό έγγραφο: το με αρ. πρ. 159546/Δ7/22-12-2022 εισερχόμενο έγγραφο του οικείου Υπουργείου. Σας διαβιβάζουμε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου το με αρ. πρ. Δ1α Γ.Π.οικ.72561/16-12-2022 (ΑΔΑ: ΩΔ9Ψ465ΦΥΟ-ΟΝΧ) έγγραφο του τμήματος Α΄ της