Ημέρα: 9 Οκτωβρίου 2022

Έγκριση διεξαγωγής Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο: «Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου».Έγκριση διεξαγωγής Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο: «Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου».

Απαντώντας στην από 29-05-2022 αίτησή σας και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. 50/22-09-2022 απόσπασμα πρακτικού του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο : «Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου» που απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τύπων των σχολείων Π/θμιας (Ε’ και Στ’ τάξεις Δημοτικού) και Β/θμιας (Γυμνάσια και Λύκεια), γενικής και ειδικής εκπαίδευσης, όλων των σχολικών μονάδων της χώρας και των ομογενειακών σχολείων του εξωτερικού, για το σχολικό έτος 2022-2023.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω αρχεία.

Έγκριση διεξαγωγής Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου»

Προκήρυξη- Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο πλαίσιο του εορτασμού του Μακεδονικού Αγώνα, παρακαλούνται οι σχολικές μονάδες να αφιερώσουν την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου έως και δύο ώρες από το ημερήσιο ωρολόγιο πρόγραμμα σε σχετικές εκδηλώσεις, με την επισήμανση ότι η κάθε είδους εκδήλωση σχετικά με τον εορτασμό του Μακεδονικού Αγώνα θα αποφασίζεται από το Σύλλογο Διδασκόντων με προϋπόθεση την αυστηρή τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων για την διασφάλιση της υγείας εκπαιδευτικών και μαθητών.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω αρχεία.

Πρόγραμμα εκδηλώσεων για τον εορτασμό του Μακεδονικού

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ