Έγκριση διεξαγωγής Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο: «Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου».

Απαντώντας στην από 29-05-2022 αίτησή σας και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. 50/22-09-2022 απόσπασμα πρακτικού του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο : «Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου» που απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τύπων των σχολείων Π/θμιας (Ε’ και Στ’ τάξεις Δημοτικού) και Β/θμιας (Γυμνάσια και Λύκεια), γενικής και ειδικής εκπαίδευσης, όλων των σχολικών μονάδων της χώρας και των ομογενειακών σχολείων του εξωτερικού, για το σχολικό έτος 2022-2023.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω αρχεία.

Έγκριση διεξαγωγής Πανελλαδικού Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου»

Προκήρυξη- Χορεύοντας οι λέξεις του τόπου μου

Σχετική Ανάρτηση

Τσικνοπέμπτη με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείουΤσικνοπέμπτη με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου

Σήμερα Τσικνοπέμπτη 07/03/2024 το σχολείο πραγματοποίησε περίπατο. Οι μαθητές, αφού έπαιξαν διάφορα ομαδικά παιχνίδια και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς στη συνέχεια κατά το έθιμο ακολούθησε το τσίκνισμα! Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο

Διεξαγωγή μαθητικού διαγωνισμού: «Πανελλήνιοι Αγώνες Ρητορικής στην Αγγλική Γλώσσα»Διεξαγωγή μαθητικού διαγωνισμού: «Πανελλήνιοι Αγώνες Ρητορικής στην Αγγλική Γλώσσα»

Σας γνωρίζουμε ότι εγκρίνεται η διοργάνωση του μαθητικού διαγωνισμού με τίτλο: «Πανελλήνιοι Αγώνες Ρητορικής στην Αγγλική Γλώσσα 2021 που απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίου και ΓΕ.Λ. των σχολικών μονάδων

«9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022».«9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022».

Στο πλαίσιο της εναρμόνισης του εορτασμού της 9ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022 με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, με κοινό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ