6η θέση στο Διαγωνισμό “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024”

Το Γυμνάσιο Ρητίνης συμμετείχε με δύο ραδιοφωνικά μηνύματα (σποτ) στο διαγωνισμού “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024”! του European School Radio με θέμα: “Η δύναμη της φιλίας”! Το ένα από αυτά τα μηνύματα κατέλαβε την 6η θέση στο διαγωνισμό. Μία επιτυχία του σχολείου που ήρθε ανάμεσα σε περισσότερες των 70 συμμετοχών! Συγχαρητήρια πρωτίστως στα παιδιά μας και τους συναδέλφους… Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες του διαγωνισμού! Για να ακούσετε το μήνυμα που διακρίθηκε στην 6η θέση ακολουθείστε τον σύνδεσμο:

Σχετική Ανάρτηση

«Διαβίβαση τροποποίησης εγκυκλίου του Υπουργείου Υγείας».«Διαβίβαση τροποποίησης εγκυκλίου του Υπουργείου Υγείας».

Σας διαβιβάζουμε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου τη με αρ. πρ. Δ1α/Γ.Π.οικ.22970/20-04-2023 (ΑΔΑ: 9ΦΙΨ465ΦΥΟ-ΙΡΘ) Τροποποίηση της με αρ. πρωτ. Δ1α/Γ.Π.οικ.7601/07-02-2023(ΑΔΑ: 6ΒΖ2465ΦΥΟ- ΜΛΨ) Εγκυκλίου του τμήματος Υγιεινής Περιβάλλοντος της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας της

Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο.Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο.

Η 6η Μαρτίου έχει καθιερωθεί ως Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο σχολείο. Η ημέρα αυτή αποτελεί μια αφορμή για εκπαιδευτικούς, μαθητές/τριες και γονείς των σχολείων όλης της χώρας να