Ημέρα: 7 Μαρτίου 2024

Τσικνοπέμπτη με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείουΤσικνοπέμπτη με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου

Σήμερα Τσικνοπέμπτη 07/03/2024 το σχολείο πραγματοποίησε περίπατο. Οι μαθητές, αφού έπαιξαν διάφορα ομαδικά παιχνίδια και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς στη συνέχεια κατά το έθιμο ακολούθησε το τσίκνισμα! Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που μερίμνησε ώστε να εορταστεί το έθιμο από Καθηγητές και μαθητές και μας προσέφερε ένα γεύμα, το οποίο και ετοίμασε στην αυλή του σχολείου! Καλή Αποκριά!

6η θέση στο Διαγωνισμό “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024”6η θέση στο Διαγωνισμό “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024”

Το Γυμνάσιο Ρητίνης συμμετείχε με δύο ραδιοφωνικά μηνύματα (σποτ) στο διαγωνισμού “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2024”! του European School Radio με θέμα: “Η δύναμη της φιλίας”! Το ένα από αυτά τα μηνύματα κατέλαβε την 6η θέση στο διαγωνισμό. Μία επιτυχία του σχολείου που ήρθε ανάμεσα σε περισσότερες των 70 συμμετοχών! Συγχαρητήρια πρωτίστως στα παιδιά μας και τους συναδέλφους… Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες του διαγωνισμού! Για να ακούσετε το μήνυμα που διακρίθηκε στην 6η θέση ακολουθείστε τον σύνδεσμο: