«Πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή εκπαιδευτικών σε σεμινάριο».

Η Μονάδα Διαχείρισης Εθνικού Πάρκου Ολύμπου / Ο.ΦΥ.ΠΕ.ΚΑ, το ΚΕΠΕΑ Ανατολικού Ολύμπου και η Ένωση Φορέων «ΓΕΩΑΝΑΛΥΣΗ Α.Ε. – ΑΤΕΠΕ Διαχείριση Οικοσυστημάτων Μον. ΕΠΕ» σε συνεργασία με τη Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Πιερίας διά της Υπευθύνου σχολικών δραστηριοτήτων, Αμανατίδου Μαργαρίτας, συν -διοργανώνουν εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα: «Φέρνοντας τις νυχτερίδες στην εκπαίδευση» την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022, από τις 4.15μμ-7.30μμ, στην έδρα της Μονάδας Διαχείρισης Εθνικού Πάρκου Ολύμπου (Κέντρο Πληροφόρησης), στο Λιτόχωρο.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

Διάσκεψη για το Μέλλον της Ευρώπης.Διάσκεψη για το Μέλλον της Ευρώπης.

Η Διάσκεψη για το Μέλλον της Ευρώπης αποτελεί μια μοναδική και επίκαιρη ευκαιρία για τους Ευρωπαίους πολίτες να συζητήσουν τις προκλήσεις της Ευρώπης και τις προτεραιότητές της και να διαμορφώσουν

Απαντώντας στο αίτημα του Φιλεκπαιδευτικού Μη Κερδοσκοπικού Σωματείου ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Eduact) και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. πρ. 64/25-11-2021 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του ΙΕΠ, σας ενημερώνουμε ότι