Ημέρα: 3 Νοεμβρίου 2022

Έγκριση 8ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής και Διαδικτυακής Έκθεσης Μαθητικής Καινοτομίας για μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε. , για το σχολικό έτος 2022-2023.Έγκριση 8ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής και Διαδικτυακής Έκθεσης Μαθητικής Καινοτομίας για μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε. , για το σχολικό έτος 2022-2023.

Απαντώντας στο από 31-05-2022 αίτημα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας που αφορά έγκριση του 8ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής και Διαδικτυακής Έκθεσης Μαθητικής Καινοτομίας, σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 54/06-10-2022 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε το εν λόγω Φεστιβάλ, το οποίο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, μαθητές/τριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Νηπιαγωγείου, Ε΄-ΣΤ΄ Δημοτικού, Γυμνασίου, Γενικού Λυκείου, Επαγγελματικού Λυκείου, Ε.Ε.Ε.Ε.Κ., ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ., Ε΄-ΣΤ΄ Ειδικού Δημοτικού, Ειδικού Γυμνασίου, Ειδικού Λυκείου, Μουσικών/Καλλιτεχνικών) σχολικών μονάδων όλης της χώρας για το σχολικό έτος 2022-2023, υπό τις εξής προϋποθέσεις:

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω pdf αρχεία.

Έγκριση του μαθητικού Φεστιβάλ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 8ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής

«Πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή εκπαιδευτικών σε σεμινάριο».«Πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή εκπαιδευτικών σε σεμινάριο».

Η Μονάδα Διαχείρισης Εθνικού Πάρκου Ολύμπου / Ο.ΦΥ.ΠΕ.ΚΑ, το ΚΕΠΕΑ Ανατολικού Ολύμπου και η Ένωση Φορέων «ΓΕΩΑΝΑΛΥΣΗ Α.Ε. – ΑΤΕΠΕ Διαχείριση Οικοσυστημάτων Μον. ΕΠΕ» σε συνεργασία με τη Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Πιερίας διά της Υπευθύνου σχολικών δραστηριοτήτων, Αμανατίδου Μαργαρίτας, συν -διοργανώνουν εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα: «Φέρνοντας τις νυχτερίδες στην εκπαίδευση» την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022, από τις 4.15μμ-7.30μμ, στην έδρα της Μονάδας Διαχείρισης Εθνικού Πάρκου Ολύμπου (Κέντρο Πληροφόρησης), στο Λιτόχωρο.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.