Έγκριση 8ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής και Διαδικτυακής Έκθεσης Μαθητικής Καινοτομίας για μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε. , για το σχολικό έτος 2022-2023.

Απαντώντας στο από 31-05-2022 αίτημα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας που αφορά έγκριση του 8ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής και Διαδικτυακής Έκθεσης Μαθητικής Καινοτομίας, σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 54/06-10-2022 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε το εν λόγω Φεστιβάλ, το οποίο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, μαθητές/τριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Νηπιαγωγείου, Ε΄-ΣΤ΄ Δημοτικού, Γυμνασίου, Γενικού Λυκείου, Επαγγελματικού Λυκείου, Ε.Ε.Ε.Ε.Κ., ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ., Ε΄-ΣΤ΄ Ειδικού Δημοτικού, Ειδικού Γυμνασίου, Ειδικού Λυκείου, Μουσικών/Καλλιτεχνικών) σχολικών μονάδων όλης της χώρας για το σχολικό έτος 2022-2023, υπό τις εξής προϋποθέσεις:

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω pdf αρχεία.

Έγκριση του μαθητικού Φεστιβάλ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 8ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής

Σχετική Ανάρτηση

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές.Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές.

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών που πρόκειται να εγγραφούν στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των

Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο.Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο.

Η 6η Μαρτίου έχει καθιερωθεί ως Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο σχολείο. Η ημέρα αυτή αποτελεί μια αφορμή για εκπαιδευτικούς, μαθητές/τριες και γονείς των σχολείων όλης της χώρας να

«9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022».«9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022».

Στο πλαίσιο της εναρμόνισης του εορτασμού της 9ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022 με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, με κοινό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ