Ταξίδι στον κόσμο των Μαθηματικών.

Από τις 7 Νοεμβρίου η μεγάλη έκθεση “Ταξίδι στον κόσμο των Μαθηματικών” θα ανοίξει για να σας υποδεχτεί και να χαρίσει γνώση μέσα από κείμενα, χάρτες, κατασκευές καθώς και διαδραστικές και ψηφιακές εφαρμογές. Μία έκθεση- πραγματική εμπειρία!

Διαβάστε το συνημμένο για περισσότερες πληροφορίες.

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ_παρουσίαση σχολείων

Έγκριση διεξαγωγής του Εκπαιδευτικού Προγράμματος και του Σχολικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με τίτλο: «Γαϊτανάκι ονειρεμένο, μ’ απηλιώτη άνεμο φερμένο, Κλώσε χρώμα να σκορπίζει, μια αγκαλιά για να ανθίζει – 100 Χρόνια Μνήμης της Μικρασιατικής Καταστροφής – 100 Χρόνια Έμπνευσης από το Μεγαλείο του Μικρασιατικού Πολιτισμού».Έγκριση διεξαγωγής του Εκπαιδευτικού Προγράμματος και του Σχολικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με τίτλο: «Γαϊτανάκι ονειρεμένο, μ’ απηλιώτη άνεμο φερμένο, Κλώσε χρώμα να σκορπίζει, μια αγκαλιά για να ανθίζει – 100 Χρόνια Μνήμης της Μικρασιατικής Καταστροφής – 100 Χρόνια Έμπνευσης από το Μεγαλείο του Μικρασιατικού Πολιτισμού».

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 55/14-10-2021 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνεται η διοργάνωση και διεξαγωγή του Εκπαιδευτικού Προγράμματος και του Σχολικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με τίτλο: «Γαϊτανάκι ονειρεμένο,

Σε συνέχεια του με ΑΠ.81126/20-11-2019 εγγράφου με θέμα «Πρόσκληση συμμετοχής στο πρόγραμμα Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία» και του με Α.Π. 49957/Η1/05-05-21 εγγράφου με θέμα «Παράταση της ημερομηνίας υποβολής

Διεξαγωγή μαθητικού διαγωνισμού: «Πανελλήνιοι Αγώνες Ρητορικής στην Αγγλική Γλώσσα»Διεξαγωγή μαθητικού διαγωνισμού: «Πανελλήνιοι Αγώνες Ρητορικής στην Αγγλική Γλώσσα»

Σας γνωρίζουμε ότι εγκρίνεται η διοργάνωση του μαθητικού διαγωνισμού με τίτλο: «Πανελλήνιοι Αγώνες Ρητορικής στην Αγγλική Γλώσσα 2021 που απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίου και ΓΕ.Λ. των σχολικών μονάδων