Δεύτερη παράταση της ημερομηνίας υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο πρόγραμμα «Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία»

Σε συνέχεια του με ΑΠ.81126/20-11-2019 εγγράφου με θέμα «Πρόσκληση συμμετοχής στο πρόγραμμα Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία» και του με Α.Π. 49957/Η1/05-05-21 εγγράφου με θέμα «Παράταση της ημερομηνίας υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο πρόγραμμα Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία», του τμήματος Διεθνών Σχέσεων του ΥΠΑΙΘ, θέτουμε υπόψη σας ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο εν λόγω πρόγραμμα, παρατείνεται εκ νέου έως και την 31η Οκτωβρίου 2021.

Κατεβάστε παρακάτω την αναλυτική εγκύκλιο.

2η Παράταση για το πρόγραμμα ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ

Σχετική Ανάρτηση

Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”

Την Τρίτη 16 Απριλίου 2024 το σχολείο μας σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Αλωνίων πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στη Βέροια και στον Κολινδρό. Το αντικείμενο της διδακτικής επίσκεψης αφορούσε το μάθημα

ΕΓΚΥΚΛΙΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣΕΓΚΥΚΛΙΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Εγκύκλιοι αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, σε δομές ΕΑΕ, ΚΕΣΥ, Μουσικά, Καλλιτεχνικά, Εκκλησιαστικά Σχολεία καθώς και σε υπηρεσίες και φορείς αρμοδιότητας του υπουργείου Παιδείας για το διδακτικό έτος 2021-2022 .

Ταξίδι στον κόσμο των Μαθηματικών.Ταξίδι στον κόσμο των Μαθηματικών.

Από τις 7 Νοεμβρίου η μεγάλη έκθεση “Ταξίδι στον κόσμο των Μαθηματικών” θα ανοίξει για να σας υποδεχτεί και να χαρίσει γνώση μέσα από κείμενα, χάρτες, κατασκευές καθώς και διαδραστικές και ψηφιακές