Ημέρα: 11 Οκτωβρίου 2021

ΣΧΕΤ.: 1. Το υπ’ αριθμ. 4212/28-09-2021 έγγραφο του Αυτοτελούς Τμήματος Περιφερειακού Τύπου και Εθιμοτυπίας του Υπουργείου Εσωτερικών (Τομέας Μακεδονίας-Θράκης)
2. Το Β.Δ. 157 «Περί καθορισμού εορτών» (ΦΕΚ 46/Τεύχος Α/ 11-03-1969)
3. Το από 05/10/2021 έγγραφο του Ιδρύματος Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα

Ημέρα του Μακεδονικού Αγώνα - Σαν Σήμερα .gr

Λόγω των μέτρων που έχουν ληφθεί για τον περιορισμό της διασποράς του κορωνοϊού COVID -19, η τέλεση των Δοξολογιών, των Επιμνημόσυνων Δεήσεων, των ομιλιών στα σχολεία, των καταθέσεων στεφάνων στις έδρες της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και των Περιφερειακών Ενοτήτων θα πραγματοποιηθούν σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις και υπό την αυστηρή τήρηση αυτών.

Κατεβάστε παρακάτω τις αναλυτικές εγκυκλίους.

18697 Εορτασμός Μακεδονικού Αγώνα

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ_ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ_ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ 2021

Σε συνέχεια του με ΑΠ.81126/20-11-2019 εγγράφου με θέμα «Πρόσκληση συμμετοχής στο πρόγραμμα Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία» και του με Α.Π. 49957/Η1/05-05-21 εγγράφου με θέμα «Παράταση της ημερομηνίας υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο πρόγραμμα Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία», του τμήματος Διεθνών Σχέσεων του ΥΠΑΙΘ, θέτουμε υπόψη σας ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο εν λόγω πρόγραμμα, παρατείνεται εκ νέου έως και την 31η Οκτωβρίου 2021.

Κατεβάστε παρακάτω την αναλυτική εγκύκλιο.

2η Παράταση για το πρόγραμμα ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ