Ημέρα: 10 Οκτωβρίου 2021

Πρόσκληση συμμετοχής στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο “Human Rights for Beginners”Πρόσκληση συμμετοχής στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο “Human Rights for Beginners”

Σας ενημερώνουμε ότι για δεύτερη χρονιά η αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία New Wrinkle σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων και το Γραφείο Εθνικού Εισηγητή για την Καταπολέμηση της Εμπορίας Ανθρώπων οργανώνουν στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού εγχειρήματος “Free to Speak – Safe to learn” Democratic Schools for All, εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο “Human Rights for Beginners”.

Κατεβάστε παρακάτω την αναλυτική εγκύκλιο.

Πρόσκληση συμμετοχής στο Human Rights for Beginners

Σχετ.: Το με αρ. πρωτ. εισ. Υ.ΠΑΙ.Θ. 118292/Δ2/20-09-2021 έγγραφο

Μετά από αίτημα του Αστικού μη Κερδοσκοπικού Συνεταιρισμού «ΚΣΔΕΟ ΕΔΡΑ – Κοινωνικές Συνεταιριστικές Δραστηριότητες Ευπαθών Ομάδων» για συνέχιση διεξαγωγής εκπαιδευτικού προγράμματος (το οποίο είχε εγκριθεί για το σχ. έτος 2020-21 με το με αρ. πρωτ. 22447/Δ2/25-02-2021 έγγραφό μας), σας γνωρίζουμε ότι εγκρίνεται η συνέχιση διεξαγωγής του εκπαιδευτικού προγράμματος του ΚΣΔΕΟ ΕΔΡΑ με τίτλο «LIFE 2 – Μαθαίνοντας τη Διαπολιτισμικότητα από τη Θρησκεία» για το σχολικό έτος 2021-2022.

Κατεβάστε παρακάτω την αναλυτική εγκύκλιο.

Μαθαίνοντας τη Διαπολιτισμικότητα από τη Θρησκεία_ του ΚΣΔΕΟ ΕΔΡΑ