Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές.

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών που πρόκειται να εγγραφούν στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημοσίων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.-ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2021-2022, παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες των σχολικών μονάδων να ελέγξουν την ορθότητα των στοιχείων που έχουν καταχωριστεί στο πληροφοριακό σύστημα myschool, ώστε να αποφευχθούν τυχόν προβλήματα. Ιδιαίτερη προσοχή θα πρέπει να δοθεί στον έλεγχο των στοιχείων του κηδεμόνα, στην ακριβή ημερομηνία γέννησης του/της μαθητή/τριας και στη διεύθυνση της κατοικίας του/της (οδός, αριθμός, δήμος, ταχυδρομικός κώδικας).

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ Ε-ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24.Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24.

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών

Υλοποίηση δράσης για την Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικού.Υλοποίηση δράσης για την Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικού.

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Εκπαιδευτικού (5 Οκτωβρίου), το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων υλοποιεί δράση στις Σχολικές Μονάδες Π/θμιας Εκπαίδευσης και τα Γυμνάσια της χώρας. Η δράση αφορά στην παρότρυνση

«Επικαιροποίηση οδηγιών για την Εποχική Γρίπη 2022-2023-Αντιγριπικός Εμβολιασμός».«Επικαιροποίηση οδηγιών για την Εποχική Γρίπη 2022-2023-Αντιγριπικός Εμβολιασμός».

Σχετικό έγγραφο: το με αρ. πρ. 159546/Δ7/22-12-2022 εισερχόμενο έγγραφο του οικείου Υπουργείου. Σας διαβιβάζουμε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου το με αρ. πρ. Δ1α Γ.Π.οικ.72561/16-12-2022 (ΑΔΑ: ΩΔ9Ψ465ΦΥΟ-ΟΝΧ) έγγραφο του τμήματος Α΄ της