Ημέρα: 12 Φεβρουαρίου 2023

«Ενημερωτική συνάντηση φιλολόγων σχετικά με τους 6ους Περιφερειακούς Μαθητικούς Αγώνες Γλώσσας».«Ενημερωτική συνάντηση φιλολόγων σχετικά με τους 6ους Περιφερειακούς Μαθητικούς Αγώνες Γλώσσας».

Σε συνέχεια της προκήρυξης των 6ων Περιφερειακών Μαθητικών Αγώνων Νέας Ελληνικής Γλώσσας την οποία σας αποστείλαμε πρόσφατα, σας προσκαλούμε στη διαδικτυακή ενημερωτική συνάντηση που διοργανώνει ο «Φιλόλογος» την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 18.30.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

Πρόσκληση σε ενημερωτική συνάντηση 2023 (1)

ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ «ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ»ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ «ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ»

Το Γυμνάσιο Ρητίνης σε συνεργασία με τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων υλοποίησε στις 6 Φεβρουαρίου  ημερίδα Αγωγής Υγείας με τίτλο «ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ» και «ΕΜΜΗΝΟΣ ΡΥΣΗ».

Το επιμορφωτικό πρόγραμμα υλοποιήθηκε από την κα Ράπτη Χρυσούλα εθελόντρια του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.

Αρχικά έγινε παρουσίαση του θέματος των Πρώτων βοηθειών σε όλους τους μαθητές του Γυμνασίου.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο word έγγραφο που ακολουθεί.

ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ