ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ «ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ»

Το Γυμνάσιο Ρητίνης σε συνεργασία με τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων υλοποίησε στις 6 Φεβρουαρίου  ημερίδα Αγωγής Υγείας με τίτλο «ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ» και «ΕΜΜΗΝΟΣ ΡΥΣΗ».

Το επιμορφωτικό πρόγραμμα υλοποιήθηκε από την κα Ράπτη Χρυσούλα εθελόντρια του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.

Αρχικά έγινε παρουσίαση του θέματος των Πρώτων βοηθειών σε όλους τους μαθητές του Γυμνασίου.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο word έγγραφο που ακολουθεί.

ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

Σχετική Ανάρτηση

8η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ8η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, καθώς και της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού καλούνται οι σχολικές μονάδες της χώρας και τα ελληνικά

Δραση του Γυμνασίου Ρητίνης για την Πανελλήνια Ημέρα κατά της Ενδοσχολικής βίας και Εκφοβισμού.Δραση του Γυμνασίου Ρητίνης για την Πανελλήνια Ημέρα κατά της Ενδοσχολικής βίας και Εκφοβισμού.

Η 6η Μαρτίου έχει καθιερωθεί ως Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο σχολείο. Η ημέρα αυτή αποτελεί μια αφορμή για εκπαιδευτικούς, μαθητές/τριες και γονείς των σχολείων όλης της χώρας να ανταλλάξουν σκέψεις,