Διδακτική επίσκεψη στη Μόνιμη Παλαιοντολογική Έκθεση του Μαστόδοντα Νεοκαισάρειας Πιερίας

Το Γυμνάσιό μας σήμερα επισκέφτηκε τη Μόνιμη Παλαιοντολογική Έκθεση του Μαστόδοντα Νεοκαισάρειας Πιερίας. Εξαιρετική η ξενάγηση του κ. Γεώργιου Σιδηρόπουλου με τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς να μένουν με τις καλύτερες εντυπώσεις για το εκθετήριο και το έργο των ανθρώπων που αφιλοκερδώς στηρίζουν την προσπάθεια αυτή. Ευχόμαστε να συνεχίσετε το έργο σας και παροτρύνουμε όλο τον κόσμο να σας επισκεφτεί!

Έγκριση διεξαγωγής του Εκπαιδευτικού Προγράμματος και του Σχολικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με τίτλο: «Γαϊτανάκι ονειρεμένο, μ’ απηλιώτη άνεμο φερμένο, Κλώσε χρώμα να σκορπίζει, μια αγκαλιά για να ανθίζει – 100 Χρόνια Μνήμης της Μικρασιατικής Καταστροφής – 100 Χρόνια Έμπνευσης από το Μεγαλείο του Μικρασιατικού Πολιτισμού».Έγκριση διεξαγωγής του Εκπαιδευτικού Προγράμματος και του Σχολικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με τίτλο: «Γαϊτανάκι ονειρεμένο, μ’ απηλιώτη άνεμο φερμένο, Κλώσε χρώμα να σκορπίζει, μια αγκαλιά για να ανθίζει – 100 Χρόνια Μνήμης της Μικρασιατικής Καταστροφής – 100 Χρόνια Έμπνευσης από το Μεγαλείο του Μικρασιατικού Πολιτισμού».

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 55/14-10-2021 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνεται η διοργάνωση και διεξαγωγή του Εκπαιδευτικού Προγράμματος και του Σχολικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με τίτλο: «Γαϊτανάκι ονειρεμένο,

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 2023ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ 2023

Πρόσκληση για τη διημερίδα “Η Συμβολή της Εκκλησίας στην Επανάσταση του 1821”.Πρόσκληση για τη διημερίδα “Η Συμβολή της Εκκλησίας στην Επανάσταση του 1821”.

Πρόσκληση για την εκδήλωση “Η Συμβολή της Εκκλησίας στην Επανάσταση του 1821” του Ιδρύματος Νεότητος και Οικογένειας της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών. Πρόσκληση Εκδήλωσης 1