«Ενημερωτική συνάντηση φιλολόγων σχετικά με τους 6ους Περιφερειακούς Μαθητικούς Αγώνες Γλώσσας».

Σε συνέχεια της προκήρυξης των 6ων Περιφερειακών Μαθητικών Αγώνων Νέας Ελληνικής Γλώσσας την οποία σας αποστείλαμε πρόσφατα, σας προσκαλούμε στη διαδικτυακή ενημερωτική συνάντηση που διοργανώνει ο «Φιλόλογος» την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 18.30.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

Πρόσκληση σε ενημερωτική συνάντηση 2023 (1)

Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”

Την Τρίτη 16 Απριλίου 2024 το σχολείο μας σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Αλωνίων πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στη Βέροια και στον Κολινδρό. Το αντικείμενο της διδακτικής επίσκεψης αφορούσε το μάθημα

ΣΧΕΤ.: 1. Το υπ’ αριθμ. 4212/28-09-2021 έγγραφο του Αυτοτελούς Τμήματος Περιφερειακού Τύπου και Εθιμοτυπίας του Υπουργείου Εσωτερικών (Τομέας Μακεδονίας-Θράκης) 2. Το Β.Δ. 157 «Περί καθορισμού εορτών» (ΦΕΚ 46/Τεύχος Α/ 11-03-1969)