Έγκριση διεξαγωγής Αγώνων Επιχειρηματολογίας και Αυθορμήτου Λόγου Γυμνασίων.

Απαντώντας σε σχετικό αίτημά σας και έχοντας υπόψη τις διατάξεις του ν.4876/2021, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται η διεξαγωγή των 4ων Αγώνων Επιχειρηματολογίας Γυμνασίων που διοργανώνονται από το 2ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας και τα σχολεία: Πειραματικό ΓΕ.Λ. Πανεπιστημίου Μακεδονίας και Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη.
Οι 4οι Αγώνες Επιχειρηματολογίας και Αυθορμήτου Λόγου των Γυμνασίων θα διεξαχθούν το Σάββατο 1 Απριλίου του 2023 στα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, διά ζώσης και απευθύνονται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων Γυμνασίων των Δ/νσεων Δ/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΓΩΝΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ

«Επικαιροποίηση οδηγιών για την Εποχική Γρίπη 2022-2023-Αντιγριπικός Εμβολιασμός».«Επικαιροποίηση οδηγιών για την Εποχική Γρίπη 2022-2023-Αντιγριπικός Εμβολιασμός».

Σχετικό έγγραφο: το με αρ. πρ. 159546/Δ7/22-12-2022 εισερχόμενο έγγραφο του οικείου Υπουργείου. Σας διαβιβάζουμε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου το με αρ. πρ. Δ1α Γ.Π.οικ.72561/16-12-2022 (ΑΔΑ: ΩΔ9Ψ465ΦΥΟ-ΟΝΧ) έγγραφο του τμήματος Α΄ της

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΩΝ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ ΠΥΣΔΕ ΠΙΕΡΙΑΣΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΩΝ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ ΠΥΣΔΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

Παραθέτουμε ενδεικτικό χρονοδιάγραμμα ενεργειών και συνεδριάσεων του ΠΥΣΔΕ Πιερίας για την έναρξη και την ολοκλήρωση των υπηρεσιακών μεταβολών εκπαιδευτικών Γενικής Παιδείας και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να

Μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου.Μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου.

Αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί μαθητές, Αγαπητές και αγαπητοί εκπαιδευτικοί, Την 28η Οκτωβρίου γιορτάζουμε την ιστορική στιγμή του 1940, όταν η Ελλάδα μας ύψωσε το ανάστημά της και είπε το ηρωικό