Πρόσκληση συμμετοχής στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο “Human Rights for Beginners”

Σας ενημερώνουμε ότι για δεύτερη χρονιά η αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία New Wrinkle σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων και το Γραφείο Εθνικού Εισηγητή για την Καταπολέμηση της Εμπορίας Ανθρώπων οργανώνουν στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού εγχειρήματος “Free to Speak – Safe to learn” Democratic Schools for All, εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο “Human Rights for Beginners”.

Κατεβάστε παρακάτω την αναλυτική εγκύκλιο.

Πρόσκληση συμμετοχής στο Human Rights for Beginners

Αντιπυρική προστασία – ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Γυμνασίου ΡητίνηςΑντιπυρική προστασία – ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Γυμνασίου Ρητίνης

Στο σχολικό συγκρότημα του Γυμνασίου Ρητίνης πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 25 Μαΐου  δράση με τη συμμετοχή εκπροσώπων της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Κατερίνης για την αντιπυρική προστασία. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο

Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”