« Αγώνες Επιχειρηματολογίας ΔΔΕ Ημαθίας – Πέλλας – Πιερίας -Ενημέρωση για ημερομηνίες και τόπο διεξαγωγής, Οργανωτική και Επιστημονική επιτροπή Α Φάσης».

Έχοντας υπόψη:
1. Την με Αρ. Πρ. 8634/24-05-2022 έγκριση της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Κ. Μακεδονίας με θέμα: «Έγκριση διεξαγωγής Αγώνων Επιχειρηματολογίας- Αυθορμήτου Λόγου»
2. Τις αιτήσεις συμμετοχής των Γενικών Λυκείων της ΔΔΕ Ημαθίας στους Αγώνες Επιχειρηματολογίας- Αυθορμήτου Λόγου
                                              Α π ο φ α σ ί ζ ο υ μ ε
i. Ορίζουμε ως χώρο, στον οποίο θα πραγματοποιηθεί η προκριματική φάση των Ρητορικών Αγώνων-Επιχειρηματολογίας των Σχολικών Μονάδων Ημαθίας, το 2ο ΓΕΛ Βέροιας, Ρωμανίας και Γ. Ρίτσου-Γιοτζαλίκια Βέροιας, ΤΚ 59100, τηλ. 2331029001, email: mail@2lykveroias.ima.sch.gr.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

Αγωνες Επιχειρηματολογίας -Ενημέρωση τόπου χρόνου διεξαγωγής Απόφαση συγκρότησης Επιστημονικής & Οργανωτικής Επιτροπής Α΄ φάσης

Σχετική Ανάρτηση

Υλοποίηση δράσης για την Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικού.Υλοποίηση δράσης για την Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικού.

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Εκπαιδευτικού (5 Οκτωβρίου), το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων υλοποιεί δράση στις Σχολικές Μονάδες Π/θμιας Εκπαίδευσης και τα Γυμνάσια της χώρας. Η δράση αφορά στην παρότρυνση

Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2021–2022.Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2021–2022.

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.–ΕΠΑ.Λ.-Π.ΕΠΑ.Λ για το σχολικό έτος 2021–2022, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση

ΕΓΚΡΙΣΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ:”RACECAR CHALLENGE” TΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ-PIERCE.ΕΓΚΡΙΣΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ:”RACECAR CHALLENGE” TΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ-PIERCE.

Σε συνέχεια του από 31-05-2022 εγγράφου του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδας-Pierce και λαμβάνοντας υπόψη το υπ’αριθμ.8/09-02-2023 Πρακτικό του Δ.Σ. του ΙΕΠ, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διενέργεια του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού