Έγκριση υλοποίησης του εκπαιδευτικού αθλητικού προγράμματος “Ολυμπιακή εβδομάδα στα σχολεία”, για το σχολικό έτος 2021-2022

Σε απάντηση του ανωτέρω αιτήματος (σχετ. α) και έχοντας υπόψη το με αριθ. 53/07-10-2021 απόσπασμα Πρακτικού του Ι.Ε.Π. (σχετ. β), σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται η υλοποίηση του εκπαιδευτικού αθλητικού προγράμματος με τίτλο: «Ολυμπιακή εβδομάδα στα σχολεία» της Εθνικής Ολυμπιακής Ακαδημίας, το οποίο απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες της γενικής εκπαίδευσης και ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης τριών ηλιακών κατηγοριών 6-8 ετών, 9-12 ετών και 13-15 ετών, για το σχολικό έτος 2021-2022.

Για περισσότερες πληροφορίες κατεβάστε την παρακάτω εγκύκλιο.

ΕΓΚΡΙΣΗ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ “ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ“- ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

Σχετική Ανάρτηση

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο πλαίσιο του εορτασμού του Μακεδονικού Αγώνα, παρακαλούνται οι σχολικές μονάδες να αφιερώσουν την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου έως και δύο ώρες από το ημερήσιο ωρολόγιο πρόγραμμα σε σχετικές εκδηλώσεις, με

«Ενημερωτική συνάντηση φιλολόγων σχετικά με τους 6ους Περιφερειακούς Μαθητικούς Αγώνες Γλώσσας».«Ενημερωτική συνάντηση φιλολόγων σχετικά με τους 6ους Περιφερειακούς Μαθητικούς Αγώνες Γλώσσας».

Σε συνέχεια της προκήρυξης των 6ων Περιφερειακών Μαθητικών Αγώνων Νέας Ελληνικής Γλώσσας την οποία σας αποστείλαμε πρόσφατα, σας προσκαλούμε στη διαδικτυακή ενημερωτική συνάντηση που διοργανώνει ο «Φιλόλογος» την Τετάρτη 22