Δράση με θέμα «Έμφυλη- Ενδοοικογενειακή βία»

Την Τετάρτη 24/01/2024 επισκέφτηκαν το σχολείο μας ο κ. Σάββας Καρυπίδης, Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Κατερίνης συνοδευόμενος από τις κ. Ιωάννα Ευαγγελοπούλου, Ψυχολόγο και κ. Σοφία Σαλαμπασίδου, Νομική Σύμβουλο του Κέντρου Συμβουλευτικής Υποστήριξης Γυναικών του Δήμου Κατερίνης με σκοπό την υλοποίηση δίωρης ευαισθητοποίησης των μαθητών του Γυμνασίου μας στα πλαίσια εγκεκριμένου εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο «Έμφυλη- Ενδοοικογενειακή βία».

Απαντώντας στο αίτημα του Φιλεκπαιδευτικού Μη Κερδοσκοπικού Σωματείου ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Eduact) και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. πρ. 64/25-11-2021 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του ΙΕΠ, σας ενημερώνουμε ότι

Σε συνέχεια του με ΑΠ.81126/20-11-2019 εγγράφου με θέμα «Πρόσκληση συμμετοχής στο πρόγραμμα Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία» και του με Α.Π. 49957/Η1/05-05-21 εγγράφου με θέμα «Παράταση της ημερομηνίας υποβολής

Έγκριση του 11ου Πανελλήνιου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης Πεντζίκης», για το σχολικό έτος 2022-2023».Έγκριση του 11ου Πανελλήνιου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης Πεντζίκης», για το σχολικό έτος 2022-2023».

Λαμβάνοντας υπόψη το υπ’αριθμ.48/08-09-2022 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε για το σχολικό έτος 2022-2023, την διεξαγωγή του 11ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης