Επίσκεψη του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας

Την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου 2023 είχαμε τη χαρά να μας επισκεφτεί ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας κ. Γεώργιος Μακρής, όπου συνάντησε μαθητές και καθηγητές του σχολείου μας, ενημερώθηκε για τις δραστηριότητες του σχολείου και μας διαβεβαίωσε ότι είναι δίπλα μας σε ό,τι χρειαστούμε και μπορεί να μας βοηθήσει.

Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2021–2022.Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2021–2022.

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.–ΕΠΑ.Λ.-Π.ΕΠΑ.Λ για το σχολικό έτος 2021–2022, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 2022 – 2023-“ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΣΤΟ ΚΕΝΟ”ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 2022 – 2023-“ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΥΚΛΟΥΣ ΣΤΟ ΚΕΝΟ”

ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΓΗΣ Πόσο γρήγορα περιστρέφεται η γη; Η περιστροφή της γης είναι σταθερή, αλλά η ταχύτητα της εξαρτάται από το γεωγραφικό πλάτος στο οποίο βρισκόμαστε. Υπολογίσαμε την ταχύτητα περιστροφής

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24.Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24.

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών