«Επικαιροποίηση οδηγιών για την Εποχική Γρίπη 2022-2023-Αντιγριπικός Εμβολιασμός».

Σχετικό έγγραφο: το με αρ. πρ. 159546/Δ7/22-12-2022 εισερχόμενο έγγραφο του οικείου Υπουργείου.
Σας διαβιβάζουμε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου το με αρ. πρ. Δ1α Γ.Π.οικ.72561/16-12-2022 (ΑΔΑ: ΩΔ9Ψ465ΦΥΟ-ΟΝΧ) έγγραφο του τμήματος Α΄ της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Υγιεινής Περιβάλλοντος της Γενικής Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Ποιότητας Ζωής του Υπουργείου Υγείας, με θέμα «Επικαιροποίηση οδηγιών για την Εποχική Γρίπη 2022-2023-Αντιγριπικός Εμβολιασμός» που κοινοποιήθηκε στην υπηρεσία μας, για ενημέρωσή σας.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω pdf αρχεία.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Κοινοποίηση εγγράφου

Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο.Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο Σχολείο.

Η 6η Μαρτίου έχει καθιερωθεί ως Πανελλήνια Ημέρα κατά της Βίας στο σχολείο. Η ημέρα αυτή αποτελεί μια αφορμή για εκπαιδευτικούς, μαθητές/τριες και γονείς των σχολείων όλης της χώρας να

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές.Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές.

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών που πρόκειται να εγγραφούν στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΗΤΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΚΙΤΡΟΥΣ, ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΠΛΑΤΑΜΩΝΟΣΕΠΙΣΚΕΨΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΗΤΙΝΗΣ ΣΤΗΝ ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΚΙΤΡΟΥΣ, ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΠΛΑΤΑΜΩΝΟΣ

Στις 2 Δεκεμβρίου οι μαθητές του Γυμνασίου Ρητίνης επισκέφτηκαν  Το Εκκλησιαστικό Μουσείο της Ιεράς Mητροπόλεως Kίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στην μόνιμη έκθεση του Μουσείου στην οποία περιλαμβάνονται αντικείμενα