Δεύτερη παράταση της ημερομηνίας υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο πρόγραμμα «Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία»

Σε συνέχεια του με ΑΠ.81126/20-11-2019 εγγράφου με θέμα «Πρόσκληση συμμετοχής στο πρόγραμμα Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία» και του με Α.Π. 49957/Η1/05-05-21 εγγράφου με θέμα «Παράταση της ημερομηνίας υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο πρόγραμμα Συμπερίληψη Παιδιών Προσφύγων στα Ελληνικά Σχολεία», του τμήματος Διεθνών Σχέσεων του ΥΠΑΙΘ, θέτουμε υπόψη σας ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής στο εν λόγω πρόγραμμα, παρατείνεται εκ νέου έως και την 31η Οκτωβρίου 2021.

Κατεβάστε παρακάτω την αναλυτική εγκύκλιο.

2η Παράταση για το πρόγραμμα ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ

Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2022-2023.Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2022-2023.

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των μεταθέσεων κατά το σχολικό έτος 2022-2023, κ α λ ε ί τους εκπαιδευτικούς Β/θμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν αιτήσεις μετάθεσης

ΕΚΔΗΛΩΣΗ – ΔΡΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΕΚΔΗΛΩΣΗ – ΔΡΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ

Στο Γυμνάσιο Ρητίνης πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 5 Μαρτίου 2024, εκδήλωση- δράση με αφορμή την παγκόσμια ημέρα κατά της ενδοσχολικής βίας και εκφοβισμού. Αρχικά προβλήθηκαν βίντεο για να εισάγουν το θέμα