7ο ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΗ ΜΑΘΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Σας κοινοποιούμε την 1η Ανακοίνωση Προκήρυξης του 7ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής & Μαθητικής Καινοτομίας Σχολείων Ειδικής Αγωγής, η οποία συνδιοργανώνεται από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, το Πειραματικό Γυμνάσιου Πανεπιστημίου Μακεδονίας, τους Συντονιστές Εκπαιδευτικού έργου ΠΕΚΕΣ Κεντρικής Μακεδονίας, την ΔΔΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης και το Δήμο Νεάπολης – Συκεών σε συνεργασία με το Εργαστήριο Διδακτικής της Φυσικής και Εκπαιδευτικής Τεχνολογίας Α.Π.Θ. καθηγητή κ. Χ. Πολάτογλου και το Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας (ΝΟΗΣΙΣ). Το Φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021 διαδικτυακά κατ’ εξαίρεση λόγω των υγειονομικών συνθηκών και θα επανέλθει στη δια ζώσης μορφή του όταν το επιτρέψουν οι συνθήκες.

Διαβιβαστικό – 7ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρομποτικής

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 7ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής

Σχετική Ανάρτηση

Έγκριση διεξαγωγής Αγώνων Επιχειρηματολογίας και Αυθορμήτου Λόγου Γυμνασίων.Έγκριση διεξαγωγής Αγώνων Επιχειρηματολογίας και Αυθορμήτου Λόγου Γυμνασίων.

Απαντώντας σε σχετικό αίτημά σας και έχοντας υπόψη τις διατάξεις του ν.4876/2021, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται η διεξαγωγή των 4ων Αγώνων Επιχειρηματολογίας Γυμνασίων που διοργανώνονται από το 2ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής