Έγκριση διεξαγωγής Αγώνων Επιχειρηματολογίας και Αυθορμήτου Λόγου Γυμνασίων.

Απαντώντας σε σχετικό αίτημά σας και έχοντας υπόψη τις διατάξεις του ν.4876/2021, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται η διεξαγωγή των 4ων Αγώνων Επιχειρηματολογίας Γυμνασίων που διοργανώνονται από το 2ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας και τα σχολεία: Πειραματικό ΓΕ.Λ. Πανεπιστημίου Μακεδονίας και Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη.
Οι 4οι Αγώνες Επιχειρηματολογίας και Αυθορμήτου Λόγου των Γυμνασίων θα διεξαχθούν το Σάββατο 1 Απριλίου του 2023 στα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, διά ζώσης και απευθύνονται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων Γυμνασίων των Δ/νσεων Δ/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΓΩΝΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ

Σχετική Ανάρτηση

Εορτασμός της 28ης Οκτωβρίου 1940Εορτασμός της 28ης Οκτωβρίου 1940

Αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί μαθητές, Αγαπητές και αγαπητοί εκπαιδευτικοί, Η 28η Οκτωβρίου σηματοδοτεί την απαρχή του «Έπους του Σαράντα», μίας ένδοξης ιστορικής περιόδου αντίστασης των Ελλήνων στα ολοκληρωτικά καθεστώτα, στο