Μια ευχάριστη έκπληξη για τους μαθητές!

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Ρητίνης ευχαριστεί την Διευθύντρια του Γενικού Λυκείου Κολινδρού κ. Άννα Καγκασίδου για τον δανεισμό ενός τραπεζιού πινγκ πονγκ στο σχολείο μας. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Ρητίνης κ. Φιλίτσα Ντασιοπούλου, η οποία ανταποκρίθηκε άμεσα στο κάλεσμα του Διευθυντή και κανόνισε τη μεταφορά του τραπεζιού από τον Κολινδρό Πιερίας. Τέλος, ευχαριστούμε τον αντιπρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Ρητίνης κ. Γεώργιο Τουλίκα, οποίος μετέφερε άμεσα το τραπέζι και βοήθησε στη συναρμολόγηση του στο σχολείο. Να είστε σίγουροι ότι οι μαθητές το αξιοποιούν σε κάθε ευκαιρία!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ-ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΗΜΕΡΑ ΓΛΩΣΣΩΝΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ-ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΗΜΕΡΑ ΓΛΩΣΣΩΝ

Αντιπυρική προστασία – ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Γυμνασίου ΡητίνηςΑντιπυρική προστασία – ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Γυμνασίου Ρητίνης

Στο σχολικό συγκρότημα του Γυμνασίου Ρητίνης πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 25 Μαΐου  δράση με τη συμμετοχή εκπροσώπων της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Κατερίνης για την αντιπυρική προστασία. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο