Εγκύκλιος του Υπ. Υγείας με θέμα: «Διατροφή παιδιών και εφήβων στα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης-Κανόνες υγιεινής για την σίτιση σε ολοήμερα σχολεία πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης»

Σας διαβιβάζουμε τη με αρ. πρωτ. Δ1β/ΓΠοικ. 69040/4-11-21 Εγκύκλιο του Υπ. Υγείας με θέμα «Διατροφή παιδιών και εφήβων στα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης-Κανόνες υγιεινής για την σίτιση σε ολοήμερα σχολεία πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης».

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω pdf αρχεία.

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΥ ΥΠ.ΥΓΕΙΑΣ ΣΙΤΙΣΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

Επιμορφωτικές δράσεις σχολικού έτους 2022-2023.Επιμορφωτικές δράσεις σχολικού έτους 2022-2023.

Σας γνωστοποιούμε ότι, σύμφωνα με το περιεχόμενο των ανωτέρω σχετικών, το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), κατά το τρέχον σχολικό έτος (2022-2023), υλοποιεί επιμορφωτικά προγράμματα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης που αφορούν στην

«ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022»«ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022»

Αντικείμενο της Πράξης «ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022» με κωδικό ΟΠΣ 5131867 είναι η παροχή αυτοτελούς υποστηρικτικού Προγράμματος διδασκαλίας σε ομάδες μαθητών Γυμνασίου που έχουν μαθησιακά κενά

Εορτή των Τριών Ιεραρχών σχολικού έτους 2022-2023.Εορτή των Τριών Ιεραρχών σχολικού έτους 2022-2023.

Σας ενημερώνουμε ότι την 30η Ιανουαρίου, ημέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, στις σχολικές μονάδες (δημόσιες και ιδιωτικές) Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης πραγματοποιούνται εορταστικές εκδηλώσεις για την προσφορά των Τριών Ιεραρχών