Ημέρα: 21 Ιανουαρίου 2023

Έγκριση αιτήματος υλοποίησης προγράμματος με θέμα: “ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ”Έγκριση αιτήματος υλοποίησης προγράμματος με θέμα: “ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ”

Απαντώντας στο με αριθμ. πρωτ. Γ1γ/Γ.Φ.3 3,12Β,13,18Α,Ζ/Γ.Π.36838/12-07-2022 (88485/ΓΓ1,Δ2,Δ4,Υ1,Υ2/18-07-2022/ΚΠ/ΥΠΑΙΘ) έγγραφό σας, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνεται, για το σχολικό έτος 2022-2023, η υλοποίηση του «Προγράμματος Πρόληψης και Προαγωγής Υγείας Παίδων και Εφήβων – ΔΙΩΝΗ», το οποίο απευθύνεται σε μαθητές/τριες Νηπιαγωγείου, Α΄ Δημοτικού, Α΄ Γυμνασίου και Α΄ Λυκείου. Η παρέμβαση /πρόγραμμα θα υλοποιηθεί σε περιφερειακό επίπεδο σε σχολεία γενικής εκπαίδευσης καθώς και σε ειδικά νηπιαγωγεία/ σχολεία, εάν αυτό είναι δυνατό, και πάντοτε με τη συνεργασία του φορέα Π.Φ.Υ. και της ομάδας υγείας με τη διεύθυνση της αρμόδιας ειδικής εκπαιδευτικής μονάδας/τάξης.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στα παρακάτω αρχεία.

ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ

Έγκριση αιτήματος υλοποίησης προγράμματος με θέμα «ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ