Ημέρα: 11 Δεκεμβρίου 2021

«Πρόσκληση σε Διαδικτυακή Ενημερωτική Συνάντηση για τον Εμβολιασμό των παιδιών κατά της Covid‐19».«Πρόσκληση σε Διαδικτυακή Ενημερωτική Συνάντηση για τον Εμβολιασμό των παιδιών κατά της Covid‐19».

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας στο πλαίσιο των δράσεων του Παρατηρητηρίου Διαχείρισης Κρίσεων σε συνεργασία με τον Ιατρικό Σύλλογο Θεσσαλονίκης διοργανώνει διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση με θέμα: «Εμβολιασμός των Παιδιών κατά της Covid‐19», που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 15‐12‐2021 και ώρα 12:00 μ.μ.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

Πρόσκληση σε Διαδικτυακή Ενημερωτική Συνάντηση για τον Εμβολιασμό

Απαντώντας στο αίτημα του Φιλεκπαιδευτικού Μη Κερδοσκοπικού Σωματείου ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Eduact) και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. πρ. 64/25-11-2021 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του ΙΕΠ, σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ρομποτικής και Καινοτομίας με τίτλο «FLL-FIRST® FORWARD (Ανοιχτή Κατηγορία Σχολείων)», το οποίο απευθύνεται σε μαθητές/τριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας και των Ελληνικών σχολείων του εξωτερικού για το
σχολικό έτος 2021-2022.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ρομποτικής και Καινοτομίας