Πανελλήνιος Διαγωνισμός Ρομποτικής «Racecar Challenge» για το σχολικό έτος 2021-22.

Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με το με αρ. 02/13-01-2022 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ρομποτικής με τίτλο «Racecar Challenge», για μαθητές/τριες Γυμνασίων της χώρας κατά το σχολικό έτος 2021-22.
Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στον χώρο του Σχολείου, το Σάββατο 18 Ιουνίου 2022. Οι συμμετέχουσες ομάδες καλούνται να προγραμματίσουν ένα ρομποτικό αυτοκίνητο το οποίο θα κινείται αυτόνομα σε μία αγωνιστική πίστα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω pdf αρχείο.

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Ρομποτικής

Σχετική Ανάρτηση

Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”Διδακτική επίσκεψη “Στα βήματα του Αποστόλου Παύλου”

Την Τρίτη 16 Απριλίου 2024 το σχολείο μας σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Αλωνίων πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στη Βέροια και στον Κολινδρό. Το αντικείμενο της διδακτικής επίσκεψης αφορούσε το μάθημα

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2022-23.Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2022-23.

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος

Έγκριση του 11ου Πανελλήνιου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης Πεντζίκης», για το σχολικό έτος 2022-2023».Έγκριση του 11ου Πανελλήνιου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης Πεντζίκης», για το σχολικό έτος 2022-2023».

Λαμβάνοντας υπόψη το υπ’αριθμ.48/08-09-2022 Απόσπασμα Πρακτικού του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε για το σχολικό έτος 2022-2023, την διεξαγωγή του 11ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης «Γρηγόρης