8η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, καθώς και της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού καλούνται οι σχολικές μονάδες της χώρας και τα ελληνικά σχολεία του εξωτερικού, να προβούν, κατά τη συγκεκριμένη ημέρα, στην οργάνωση και υλοποίηση αθλητικών δραστηριοτήτων και εκδηλώσεων με κοινό σύνθημα για το έτος 2021: «Το Σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά».

8η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ  ΑΘΛΗΤIΣΜΟΥ

Διαδικτυακό Μαθητικό Μαθηματικό ΦεστιβάλΔιαδικτυακό Μαθητικό Μαθηματικό Φεστιβάλ

Ενημέρωση των μαθητών σχετικά με το «1ο ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ» του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ) με αριθμό πρωτ. 35371/2021. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ (1) ΕΞΕ – 35371 – 2021 –

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές.Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές.

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών που πρόκειται να εγγραφούν στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των