Επέτειος του Πολυτεχνείου Εκτύπωση E-mail

Κάθε χρόνο, κάθε 17η του Νοέμβρη, συγκεντρωνόμαστε και τιμούμε την ιστορική εκείνη ημέρα. Συγκίνηση, φόρτιση, ένταση, σιωπή. Το σύνθημα ΨΩΜΙ - ΠΑΙΔΕΙΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ηχεί ξανά και ξανά. Κάθε χρόνο, η 17η του Νοέμβρη επιστρέφει για να μας υπενθυμίσει ότι το υπέρτατο αγαθό της Δημοκρατίας έχει ποτιστεί με αίμα, τα αγαθά κατακτώνται με κόπο και αγώνα και δεν χαρίζονται. Το λιγότερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε ως ελάχιστο φόρο τιμής στους αγωνιστές και αγωνίστριες του Πολυτεχνείου ήταν να τιμήσαμε την επέτειο της 17ης Νοέμβρη διοργανώνοντας μία σχολική γιορτή με τραγούδια, βίντεο, αφηγήσεις, απαγγελίες ποιημάτων, θεατρικά σκετς, πανό και συνθήματα.
Οι μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας με κέφι, ενθουσιασμό και συλλογικότητα υλοποίησαν τη γιορτή προκαλώντας ενθουσιασμό στο ακροατήριο το οποίο καταχειροκρότησε τις προσπάθειες των παιδιών.

PB170240PB170251PB170268PB170270PB170272PB170276PB170285PB170296

Τελευταία Ενημέρωση ( Δευτέρα, 04 Μάιος 2015 23:42 )