Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου Εκτύπωση E-mail

Τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για τη γιορτή της Σημαίας και  για την επέτειο του ΟΧΙ, ακολούθησε η παράδοση των αριστείων και βραβείων. Τη γιορτή επιμελήθηκε η καθηγήτρια του Γυμνασίου μας κ. Γεωργιάδου Χριστίνα. Η εκδήλωση έγινε σε συνεργασία με τους μαθητές και τους δασκάλους του Δημοτικού σχολείου και του Νηπιαγωγείου. Οι γονείς για άλλη μια φορά έδωσαν το βροντερό παρόν και πλαισίωσαν τη σχολική γιορτή.

Την Τρίτη 28 Οκτωβρίου 2014 στον Ι.Ν. της Κοιμήσεως της Θεοτόκου στη Ρητίνη έγινε η δοξολογία για την εθνική εορτή της 28ης Οκτωβρίου. Ακολούθησε η επιμνημόσυνη δέηση, η κατάθεση στεφάνων στο ηρώο και ο πανηγυρικός της ημέρας τον οποίο εκφώνησε ο Γυμναστής τπυ Δημοτικού Ρητίνης κ. Μπίντας Ιωάννης. Στη συνέχεια μπροστά σε πολύ κόσμο πραγματοποιήθηκε η μαθητική παρέλαση του Νηπιαγωγείου, του Δημοτικού Σχολείου και του Γυμνασίου στον κεντρικό δρόμο του χωριού.

PA270219PA270226PA280317PA280320PA280341PA280357

Τελευταία Ενημέρωση ( Σάββατο, 31 Ιανουάριος 2015 20:58 )